Poznajmy się

Z doradztwem podatkowym związana jestem nierozerwalnie od niemal 18 lat, zdobywając doświadczenie zarówno w kancelariach doradztwa podatkowego, jak i jako główna księgowa w firmach branży morskiej, stoczniowej, czy e-commerce.

Doświadczenie zdobywałam w renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, uczestnicząc między innymi w bieżącej obsłudze klientów krajowych i zagranicznych.

Patrycja Mikuła

Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół prawa podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań podatkowych, kontroli podatkowych i celno-skarbowych. Reprezentuję podatników w postępowaniach przed organami podatkowymi, wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym. W zakresie podatku VAT szczególnie interesują mnie zagadnienia związane z dochowaniem należytej staranności oraz ze stałym miejscem prowadzenia działalności gospodarczej. W podatku dochodowym z kolei bliskie są mi zagadnienia dotyczące podatku u źródła i cen transferowych.

Jestem autorką licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy i prawa bilansowego w prasie branżowej (C.H. Beck, Rzeczpospolita,  Infor, Wiedza i Praktyka).

 

Tysiące godzin spędzone na rozmowach z przedsiębiorcami utwierdziły mnie w przekonaniu, że bezpieczeństwo podatkowe podatnika jest dla niego najważniejsze, a podatki to pasja, bez której nie wyobrażam sobie swojej drogi zawodowej.

Nieustannie szkolę się, by reagować na zmieniające się przepisy podatkowe i otoczenie biznesowe. Jestem w stałym kontakcie ze swoimi klientami i wspólnie staramy się poznać specyfikę ich działalności, by zaproponować im jak najlepsze rozwiązania. Informacje, które mi powierzają, objęte są tajemnicą zawodową doradcy podatkowego.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług klientów instytucjonalnych, a także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej.

CO ZYSKASZ WSPÓŁPRACUJĄC ZE MNĄ?

  • skupisz się na tym co najważniejsze: biznesie i rodzinie;
  • będziesz mieć pewność, że Twoje rozliczenia podatkowe i księgowe są prawidłowe i przygotowane zawsze na czas;
  • otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania;
  • dostaniesz wskazówki co zrobić by uniknąć pułapek;
  • zweryfikujesz czy planowane przez Ciebie działania przyniosą oczekiwane korzyści;
  • jako pracownik będziesz mieć pewność czy należy Ci się wypłata wynagrodzenia za nadgodziny, czy pracodawca miał prawo do wypowiedzenia umowy i czy w jakiej wysokości otrzymasz zasiłek macierzyński.

Moje UMIEJĘTNOŚCI

Prawo podatkowe
100%
Księgowość
100%
Doradztwo biznesowe
90%
Szkolenia
95%
Prawo pracy
90%

Poznaj opinie klientów

Jestem bardzo zadowolona z usług doradcy podatkowego Pani Patrycji Mikuły. Szybka i rzetelna odpowiedź w sprawie zmian podatkowych, które były dla mnie bardzo ważne. Wsparcie takiego doradcy podatkowego jest bardzo pomocne i rzetelne.

Lendzion Charlotta

llegal.pl

Chciałem bardzo serdecznie polecić współpracę z Panią Patrycją Mikułą. Osoba bardzo rzetelna, która pomogła mi rozwiązać niejeden problem z podatkami.

Wojciech Podgórski

@Kartomix

Jest to jeden z najbardziej wartościowych profili na IG poświęconych podatkom.

Stefan Kowalski

@prawnik_i_finanse

Patrycję do współpracy w ramach Mentoris zaprosiłam już jakiś czas temu. Patrycja posiada bardzo duże doświadczenie i wiedzę z zakresu podatków, ale także i księgowości co zwróciło moją uwagę.
W połączeniu z jej postawą pełnego zaangażowania i rzetelnej analizy daje bezcenną kombinację i wartościowe wsparcie dla każdego klienta.
Dzięki tej kombinacji właśnie mogły powstać w Mentoris wspólne zaawansowane szkolenia podatkowe.
 
Szczerze polecam współpracę z Patrycją.

Magdalena Hosiawa

Profesjonalne Kursy Rachunkowości MENTORIS

4 lata działałam jako freelancer. W pewnym momencie przyszedł czas na założenie firmy. O ile freelance nie miał już przede mną tajemnic, tak kwestie wyboru najlepszej formy opodatkowania w mojej sytuacji nie były dla mnie jasne.

Jeszcze przed otwarciem działalności szukałam rzetelnych informacji, dzięki którym będę mogła to gładko zrobić. W sieci jest wszystko, ale nic nie zastąpi spersonalizowanej konsultacji i dlatego skorzystałam z pomocy.

Po rozmowie, podczas której otrzymałam odpowiedź na wszystkie moje pytania, musiałam to sobie poukładać. Dzięki konsultacji ze specjalistą, który ma do tego uprawnienia – miałam pewność, że informacje, które otrzymałam są sprawdzone.

Później w rozmowie z księgową już dużo łatwiej było mi poruszać się w temacie księgowym i podatkowym.

Polski system podatkowy jest wymagającym obszarem, a zwłaszcza dla kogoś, kto specjalizuje się w innych tematach. Warto szukać rzetelnego wsparcia. Konsultacja przebiegła bardzo sprawnie. Bardzo profesjonalne podejście. Polecam!

Marzena Motyczka

@szefowa_contentu